Srpski veterani obradovali su nas i poslednjeg takmičarskog dana Svetskog prvenstva za veterane čiji je domaćin grad Marakeš. U konkurenciji preko 100 kilograma (M2) Aleksandar Petkovic osvojio je zlatno odličje i time nastavio vrhunski niz na međunarodnoj sportskoj sceni.

Petković je u prvom kolu pobedio Rusa Magomedrasulova iponom. U drugom meču bio je bolji od Ukrajinca Utoplova, sa dva vazarija. U velikom finalu srpski as je iponom savladao Italijana Ianonea i time doneo Srbiji još jedno zlatno odličje.

Srpski džudisti -veterani na svetskoj smotri još jednom su postigli vrhunske rezultate. U ukupnom plasmanu u konkurenciji 40 država i 1168 takmičara, osvojili su dve zlatne medalje kojima su se okitili Slavko Stanišić i Aleksandar Petković. Sa bronzom oko vrata vratio se Marko Mijalković dok su Bogić i Ratković ostvarili plasman na sedmo odnosno deveto mesto.