Pretraga sajta
U okviru drugog Evropskog prvenstva u Special Needs džudou koji se održava u nemačkom gradu Kelnu, održan je i seminar koji je vodila Kerry Tansey, predsednica Komisije za adaptivni džudo u Velikoj Britaniji.
- Razgovaralo se o postavljanju platforme za adaptivni džudo sa ciljem da se oforme Komisije pri Evropskoj džudo uniji i Svetskoj džudo federaciji -rekla je Sajonela Krga, predsednik Komisije za razvoj i unapređenje džudoa osoba sa posebnim potrebama Džudo saveza Srbije. -Ova Komisija bi radila na razvoju i unapredjenju džudo sporta za osobe sa smetnjama i bila bi naša krovna organizacija. Takodje jedan od ciljeva jeste da džudo za osobe sa intelektualnim smetnjama bude priznat i u Paraolmpijskom sistemu takmičenja, što je sada slucaj samo za slepe osobe.
Za učesnike drugog Evropskog prvenstva u Special Needs džudou upriličen je prijem kod gradonačelnice grada Kelna koja ih je pozdravila kao i predsednik Džudo saveza Nemačke.
20.04.2025.
Hristos Voskrese -Srećan Uskrs
14.04.2025.
Tot i Todorov pozdravili učesnike EK za mlade nade u Sarajevu
14.04.2025.
Žetva medalja srpskih mladih džudista na EK u Sarajevu
14.04.2025.
Sjajni Orlovi na EK za juniore u Linjanu -srebro i tri bronze
13.04.2025.
Školarci na Zlatiboru osvojili još pet vrednih svetskih medalja
Podelite vest na svom profilu