Nemanja Majdov trofejni srpski reprezentativac još jednom je pokazao kako se brane boje Srbije i u skoro nemogućim uslovima, sa polomljenim zubima i vilicom,  uspeo da osvoji još jednom odličje na međunarodnoj sportskoj sceni, bronzanu medalju u kategoriji do 90kg na Grand Slem turniru u Kazanju.

Na putu do odličja u eliminacijama redom su padali Benamadi (Alžir), Kalmurzaev (Rusija) i Jandrejev (Uzbekistan). U polufinalu slavio je Tripel (Nemačka). U odlučujućem meču repesaža za bronzano odličje Majdov je bio bolji od Kohmana (Izrael).

Aleksandar Kukolj je danas takođe bio odličan i to na korak do medalje u konkurenciji do 100 kilograma. Kukolj je u Kazaju ostvario plasman na peto mesto. Podsetimo, prvog takmičarskog dana Marica Perišić je osvojila, takođe, bronzanu medalju u kategoriji do 57kg.