Mladi džudisti njih 200 ( 33 kluba) na tatamiju Sportskog centra Šumice u Beogradu, odmeravali su snage na Prvenstvu Srbije za mlađe pionire i pionirke.
Takmičari Proletera iz Zrenjanina, najboljli su u generalnom plasmanu sa 19 bodova ( dve zlatne i jedna srebrna medalja). Vicešampionsko mesto pripalo je Slaviji iz Novog Sada sa 17 poena ( 1-1-1) dok su na trećem mestu i sa samo bodom manje, džudoke Bora. Borani su osvojili dva srebrna i jedno bronzano odličje.
Najbolji u konkurenciji do 30 kilograma bio je Kristijan Lehni iz DŽK Tamiš iz Pančeva.
-Super su bili mečevi, samo druga borba je bila malo teža. Zadovoljan sam kako sam prošao na ovom Prvenstvu Srbije istakao je Kristijan Lehni.
Lazar Pejić iz DŽK Sveta Srbija ( Beograd) trijumfovao je u kategoriji do 34 kilograma.
-Trebalo je baš potruditi se za zlato, pošto ima veoma dobre dece u mojoj kategoriji ali i u ostalim ostalim kategorijama. Srećan sam jer sam osvojio zlatnu medalju.
Ilija Stanković član DŽK Vinča iz Beograda pozlatio se u kategoriji do 38 kilograma.
-Bilo je teško, ali je pobeda zaslužena. Bilo je teško uopšte doći do takmičenja, a ne osvojiti prvo mesto. U klubu sam već pet godina i vredno treniram -bio je iskren Ilija Stanković.
Ognjen Bojović, član Lokomotive iz Vršca slavio je u kategoriji do 42 kg
-Nije bilo teško, malo je u finalu bilo tesno, ali uspeo sam da pobedim i osvojim zlatnu medalju istakao je Ognjen Bojović.
Nikola Radanov džudista Makikomija (Beograd) novi je šampion Srbije u konkurenciji do 46 kilograma.
-Bilo je dobro takmičenje. Očekivano malo teže u finalu, ali na kraju se trud isplatio. Mesecima sam se pripremao za takmičenje.
Član trofejnog kluba iz Humske 1, Vukašin Veličković, šampionski trofej poneo je u kategoriji do 50 kilograma.
Bolje nije moglo. Zadovoljan sam svojim rezultatom i želeo bih da se ovako i nastavi.
Najbolji u kategoriji do 55 kilograma, je Vuk Bengin, član DŽK Filoktet iz Zrenjanina.
-Potrudio sam se, celo leto sam se pripremao i uspeo sam da pobedim. Zaista sam zadovoljan ovom zlatnom medaljom.
Bogdan Jevremović (Carina, Smederevo) šampion je Srbije za mlađe pionire u kategoriji do 60 kilograma.
-Bilo je teško kao i uvek, ali ja verujem u sebe i uspem. Cele godine se, zaista, pripremam za takmičenja.
iz grada na Tamišu dolazi šampion Srbije u kategoriji do 66 kilograma, Uroš Đurišić, član Dinama.
-Veoma je bilo teško, pre svega, u polufinalu, ali uspeo sam da pobedim. Tokom cele godine se pripremam za takmičenja, naročito za Državno prvenstvo, tako da sam u svakom momentu spreman. Zlatna medalja to najbolje pokazuje.
Slavko Lončarević, džudista kluba LSK Laćarak, prvak je Srbije u kategoriji preko 66 kilograma.
-Borbe su bile teške, konkurencija je bila jaka, ali je i druženje super. Sve je proteklo kako treba, zlato je oko vrata, idemo dalje.
Kod devojčica, Katarina Goranović članica Proletera iz Zrenjanina, najuspešnija je bila u konkurenciji do 32 kilograma.
-Bilo je super, bilo je teško, ali sam sada jako srećna, zlato je oko vrata.
Lana Novaković, članica Sirmijuma iz Sremske Mitrovice slavila je u kategorija do 40 kilograma.
-Bilo je dobro i ponosna sam na sebe, jer sam osvojila prvo mesto. Borbe su bile teške a poslednja je bila i najteža.
Mara Rašić, članica Džudo klub Niš, trijumfovala je u kategoriji do 44 kg.
-Naporno sam se spremala i očekivala sam pobedu. Zadovoljna sam jer se sav trud isplatio. Ponosna sam, ali ujedno ću nastaviti da radim još više.
Džudo klub Proleter iz Zrenjanina ima još jednu šampionku, u konkureciji do 48 kilograma, pozlatila se Lenka Stojanov.
-Bilo je teško, imala sam tri borbe i u svakoj sam pobedila. Za ovo takmičenje se pripremam od prošle godine.
Džudistkinja Mia Maleš, članica Siriga najbolja je u konkurenciji do 52 kilograma.
-Na početku je bilo malo treme, ali posle sam znala da ću biti prva, jer sam se dosta spremala. Bila sam na pripremama, a i spremala sam se na treninzima.
Ema Bahtjarević, članica DŽK Rakovica, šampionka je Srbije u kategoriji do 56 kilograma.
-Bilo je teško i povredila sam se, ali sam ipak uspela da pobedim. Nakon prethodnog takmičenja, kada sam osvojila 3. mesto, počela sam jače da radim i uspela sam.
Iz trofejnog džudo kluba Voždovac, stiže i Lucia Pavić, zlatna u kategoriji preko 56 kilograma.
-Bilo je super na Prvenstvu Srbije, ali moram da priznam da je bilo i malo naporno i zahtevno. Srećna sam zato što sam uspela da osvojim zlatnu medalju.