Reprezentacija Srbije još jednom je obradovala sve ljubitelje džudoa. Na Svetskom prvenstvu u Majamiju osvojene su četiri vredne medalje. Marko Mijalković osvojio je bronzu u kategoriji do 73 kg (40-44 god). Slavko Sikirić (do 100 kg) osvario je identičan rezultat i iz Majamija se vraća sa bronzanom medaljom ( 60-64 god). Slavko Stanišić je po prvi put učestvovao u superteškoj kategoriji i osvojio vrednu medalju, vicešampionsko zvanje jer se do sada takmičio u konkurenciji do 100 kilograma.
Legenda srpskog džudoa Vuk Rašović, dodao je još jednu vrednu medalju u bogatu riznicu Džudo saveza Srbije. Rašović je osvojio srebrno odličje u kategoriji preko 100 kg i to u starosnoj grupi od 75 do 79 godina. Čestitke svim osvajačima medalja na odličnom rezultatu ostvarenom na Svetskom prvenstvu za veterane u Majamiju. Ovim medaljama naši džudisti u konkurenciji veterana na najbolji način su završili ovu takmičarsku godinu bogatu vrednim rezultatima.