Reprezentativci Srbije uspešno su savladali još jedan međunarodni ispit. Na Evropskom džudo kupu  za seniore u Sarajevu osvojena je jedna zlatna, dve srebrne i pet bronzanih medalja. U odličnoj konkurenciji takmičara iz 21 države, srpski reprezentativci ostvarili su plasman na peto mesto, posle Francuske, Hrvatske i Slovenije koje su zauzele prva mesta u generalnom poretku.

Nikola Jeremić pozlatio se u konkurenciji preko 100 kilograma. Boško Borenović ( do 90 kg) i Aleksandar Krsmanović ( preko 100 kg) iz Sarajeva vratiće se sa zvanjem vicešampiona. Bronzane medalje osvojili su Dijana Stanković ( do 78 kg), Stefan Majdov ( do 81 kg),  Filip Đinović ( do 100 kg) i Vladimir Kostić ( preko 100 kg).

Strahinja Bunčić obradovao nas je medaljom drugog takmičarskog dana Evropskog džudo kupa za seniore u konkurenciji do 66 kilograma.