Evropski kup u Đeru ovog vikenda okupio je najbolje mlade džudiste u konkurenciji kadeta. Teodora Ćopić reprezentativka Srbije u kategoriji do 44 kilograma još jednom je obradovala srpsku sportsku javnost. Na takmičenju u Mađarskoj Teodora Ćopić je osvojila bronzano odličje. U prvom kolu srpska reprezentativka je pobedila Belgijanku Jente Verstraten. U drugom Laila Gobel iz Nemačke bila je bolja od srpske reprezentativke. Ipak u finalu repasaža Teodora Ćopić nije dozvolila iznenađenje pa je Ukrajinku Darinu Liašuk pobedila na wazari čime je osvojila bronzano odličje.

Reprezetativci Srbije Andjela Popović ( do 57 kg), Dimitrije Nedeljković ( do 73 kg) i Petar Savićević ( do 81 kg)  na EK u Đeru ostvarili su  plasman na peto mesto dok je Nikola Stavanović u konkurenciji do 66 kilograma takmičenje završio kao sedmi.