Odličan početak vikenda za srpske džudiste. Na juniorskom Evropskom kupu u Linjanu prvog takmičarskog dana osvojene su dve medalje. Nadežda Petrović ( do 52 kg) okitila se srebrnim odličjem dok je Andrea Stojadinov u kategoriji do 48 kilograma osvojila bronzanu medalju.

Odlični su bili Orlovi i u seniorskoj konkurenciji. Odlični Denis Jurakić u konkurenciji do 66 kilograma potvrdio je kvalitet i na Evropskom seniorskom kupu u Dubrovniku. Ljubiša Kovačević ( do 73 kg) se sa ovog takmičenja vraća sa vicešampionskim zvanjem. Na korak do odličja bila je Tea Tintor ( do 63 kg) koja je završila takmičenje plasmanom na peto mesto. Svetlana Dakić je u nacionalnom kimonu u istoj težinskoj konkurenciji sa Evropskog kupa u Dubrovniku vraća kao sedmoplasirana.