Pretraga sajta
Svim pripadnicima Vojske Srbije čestitamo 23. april -Dan Vojske Srbije- stoji u čestitci ministru odbrane Aleksandru Vulinu koju je danas u ime Džudo saveza Srbije uputio predsednik Ivan Todorov .
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije imaju odličnu saradnju sa Džudo savezom Srbije koja se izmedju ostalog ogleda i u nizu zajedničkih projekata. Između ostalih to je održavanje prvog Prvenstva Srbije za pripadnike vojske i policije minule godine u Sremskoj Kamenici, učešće srpskih džudista na Vojnom SP u Brazilu, na kome su osvojene čak tri vredne medalje. U planu je i formiranje sportske jedinice Vojske Srbije pre svega imajući u vidu kakav je značaj džudoa i sporta uopšte u svim strukturama Ministarstva odbrane.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije obeležavaju Dan Vojske Srbije – 23. april, u znak sećanja na Drugi srpski ustanak podignut istog datuma, na Cveti, 1815. godine u Takovu. Tada je, na skupu viđenijih starešina, doneta odluka o početku Drugog srpskog ustanka za oslobođenje Srbije od otomanske vlasti.
21.06.2026.
Bojana Savić i Mateja Borojević bronzani na EK za juniore u Berlinu
21.06.2026.
Boris Rutović bronzani na Gran slemu u Mongoliji
20.06.2026.
Mihajlo SImin bronzani na GS u Mongoliji
20.06.2026.
Strahinja Bunčić promoter Olimpijskog dana
18.06.2026.
Na GS u Mongoliji počinje borba za olimpijske vize za LA 2028
Podelite vest na svom profilu